wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Regulamin
Promocje
Statystyka
  • Ilość nowości: 2
  • Aktualnie klientów na stronie: 1
  • Sklep odwiedziło: 87408 klientów

Regulamin

1. Postanowienia ogólne

Sklep internetowy www.alcomania.pl (zwany dalej: „Sklep”), jest własnością ANIMA Mateusz Szklarczyk, ul. Stroma 47, 32-089 Wielka Wieś, NIP 5130124335, REGON 360110913, wpisany do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej.

Sklep prowadzi sprzedaż wysyłkową na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. W skład oferowanego asortymentu wchodzą m. in. sprzęt i akcesoria do domowej produkcji alkoholi. Sklep nie oferuje w sprzedaży produktów zawierających alkohol oraz nie zachęca do jego spożywania. Wszystkie umieszczone na stronie www.alcomania.pl opisy mają charakter wyłącznie informacyjno-poglądowy.

Oferowane produkty są nowe i nie posiadają wad fizycznych. Ceny produktów widoczne w Sklepie podane są w walucie PLN, zawierają podatek VAT oraz są wiążące w chwili złożenia zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen asortymentu z zastrzeżeniem, że zmiany nie naruszą dóbr oraz praw osób, które zamówiły produkty przed wprowadzeniem zmian.

2. Zamówienia

Sklep przyjmuje zamówienia poprzez stronę www.alcomania.pl, drogą mailową na adres sklep@alcomania.pl oraz drogą telefoniczną pod numerem +48500163611. Zamówienia telefoniczne przyjmowane są w godzinach pracy, tj. od godziny 10 do 17, w dniach od poniedziałku do soboty.

Zamówienia mogą być składane przez pełnoletnie osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej. Warunkiem wymaganym przy zamówieniach jest podanie wszelkich danych służących do zrealizowania wysyłki. Sklep zastrzega sobie prawo do weryfikacji zamówienia w przypadkach budzących uzasadnione obawy co do złożonego przez Klienta Zamówienia (błędne lub nieprawdziwe dane) w porozumieniu z Klientem, a w przypadku naruszenia przez Klienta postanowień Regulaminu - do odstąpienia od realizacji Zamówienia. Do każdego zamówienia dołączany jest Dowód Zakupu (Paragon lub Faktura VAT). Czas realizacji zamówienia wynosi od 1 do 14 dni roboczych a w przypadku niedostępności towarów lub ich części objętych zamówieniem, Klient bezzwłocznie zostanie poinformowany o stanie realizacji Zamówienia i podejmuje decyzję o sposobie jego dalszej realizacji. Brak podjęcia przez Klienta decyzji w ciągu 10 dni roboczych od dnia przekazania mu informacji, uprawnia Sklep do odstąpienia od umowy i zwrotu kwot wpłaconych przez Klienta, przed upływem 30 dni od dnia przekazania złożenia Zamówienia przez Klienta.

Sprzedawca zastrzega sobie prawo do wprowadzenia chwilowych przerw w działaniu serwisu.

3. Płatność

Sklep akceptuje następujące formy płatności za zamówiony towar: płatność przelewem na konto bankowe, płatność za pobraniem, płatność za pośrednictwem platformy świadczącej natychmiastowe płatności on-line: Dotpay, Payu. Koszt dostawy przesyłki kalkulowany jest automatycznie i jest widoczny w koszyku wraz z towarami i zależny jest od wybranego sposobu zapłaty i dostawy

W wyjątkowych przypadkach, koszt wysyłki może się różnić od podanego na stronie o czym Kupujący zostanie poinformowany.

4. Realizacja oraz dostawa

Zamówienia realizowane są bezzwłocznie w przypadku wyboru przez Klienta płatności za pobraniem, po zaksięgowaniu wpłaty na koncie w przypadku wyboru przez Klienta płatności przelewem. Towary zamówione przez Klienta w Sklepie wysyłane są za pośrednictwem Poczty Polskiej, kuriera DPD, Pocztex oraz Inpost.

Zamówiony asortyment dostarczany jest pod adres wskazany w formularzu w dniach od poniedziałku do piątku. Klient podczas odbioru przesyłki ma prawo zbadać jej stan przed odbiorem od przewoźnika. W razie uszkodzenia towaru i chęci jego zwrotu konieczne jest sporządzenie odpowiedniego protokołu z danym przewoźnikiem. Koszty dostawy ponosi Kupujący, chyba że strony ustaliły inne rozwiązanie.

5. Zwrot, odstąpienie od umowy

Zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z dnia 24 czerwca 2014 r.), Kupujący ma prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym Kupujący wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Kupującego weszła w posiadanie rzeczy. W przypadku umowy zobowiązującej do przeniesienia własności wielu rzeczy, które dostarczane są osobno, termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym Kupujący wszedł w posiadanie ostatniej z rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Kupującego weszła w posiadanie ostatniej z rzeczy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Kupujący musi poinformować ANIMA Mateusz Szklarczyk, ul. Stroma 47, 32-089 Wielka Wieś, e-mail sklep@alcomania.pl, telefon +48500163611 o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (może to być pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną). Kupujący może wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną. Jeżeli Kupujący skorzysta z tej możliwości, Sprzedawca niezwłocznie prześle Kupującemu potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku (na przykład pocztą elektroniczną). Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Kupujący wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego mu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

5.1. Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy Kupującemu zwracane są otrzymane od Kupującego płatności za zakupione rzeczy ale bez kosztów dostarczenia rzeczy (wynikających z wybranego przez Kupującego sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę - najtańszym sposobem dostarczenia zamówienia jest odbiór osobisty), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Sprzedawca został poinformowany o decyzji Kupującego o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności Sprzedawca dokona przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Kupującego użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie Kupujący zgodzi się na inne rozwiązanie. Kupujący ponosi koszty dostarczenia rzeczy na adres Sklepu podlegających zwrotowi. Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy.

Zwracane produkty należy odesłać/dostarczyć na adres ANIMA Mateusz Szklarczyk, ul. Stroma 47, 32-089 Wielka Wieś, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym kupujący poinformował Sprzedawcę o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeżeli Kupujący odeśle rzecz przed upływem terminu 14 dni. Kupujący ponosi bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Kupujący ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

6. Reklamacje

Reklamacji nie podlegają uszkodzenia spowodowane niewłaściwym lub niezgodnym z przeznaczeniem użytkowaniem, konserwacją lub niezachowaniem wskazówek lub zaleceń producenta. W celu reklamacji towaru należy złożyć w siedzibie Sklepu oświadczenie reklamacyjne (drogą elektroniczną bądź tradycyjną ) oraz przesłać reklamowany towar wraz z dowodem potwierdzającym zakup na adres Sklepu. Sprzedawca zobowiązany jest w terminie 14 dniu ustosunkować się do złożonej reklamacji.

7. Dane osobowe

Dane osobowe będą przetwarzane z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa, które określono w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. Z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Dane osobowe wykorzystywane są wyłącznie do procesu realizacji zamówień przez Sklep oraz jeśli Klient wyraził osobną zgodę – w celu informowania (w formie Newslettera) o nowych promocjach, produktach oraz usługach oferowanych przez Sklep. Klient ma prawo do swobodnego wglądu, poprawienia swoich danych, a także do żądania usunięcia ich z bazy danych.

8. Postanowienia końcowe

Regulamin jest częścią umowy sprzedaży zawieranej pomiędzy Sprzedającym oraz Klientem. Klient dokonując zakupu akceptuje postanowienia Regulaminu. Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 01 marca 2016 roku. Sprzedający zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian, o czym Klient zostanie poinformowany na stronie głównej Sklepu. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie mają odpowiednie przepisy prawa. W szczególności: Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 roku – Kodeks Cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 ze zm.), Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. 2014 poz. 827).

Przejdź do strony głównej

Zapisz się do naszego Newslettera i zyskaj !

Podaj nam swój adres mailowy, a w zamian otrzymasz kupon rabatowy na zakupy w naszym sklepie o wartości 10,00 zł

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

Minimalna wartość zamówienia o jakiej będzie można zrealizowac kupon rabatowy to: 150,00 zł