BLOG - WPISY
Fermentacja cukrówki

    W tym poście postaramy się streścić zagadnienie fermentacji nastawów cukrowych. Dowiesz się na czym polegają różnice pomiędzy różnymi drożdżami gorzelnianymi. Podajemy też ogólne zasady i instrukcje postępowania.


Życzymy owocnej lektury!

RABATY I PROMOCJE

PROMOCJA RABAT NA ZAKUPY

Polecane produkty

BUTELKA MONOPOLOWA 500 ML

BUTELKA MONOPOLOWA 500 ML
BUTELKA MONOPOLOWA 500 ML

BUTELKA BEZBARWNA MONOPOLOWA 500 ML

    Domowy bimber możesz trzymać w dowolnym naczyniu, ale najlepiej umieścić go w tradycyjnej butelce monopolowej. Butelka o pojemności 0,5 litra, którą kupisz w sklepie Alcomania to taki sam pojemnik, jak te, w których znajdują się fabrycznie produkowane napoje znanych marek. Dzięki temu własnoręcznie stworzony destylat lub wódka będą wyglądać całkowicie profesjonalnie i zrobią duże wrażenie na znajomych, których poczęstujesz domowym alkoholem. Dodatkowo możesz ozdobić butelkę przy pomocy kolorowej etykiety. Na nalepce zapisz własną nazwę trunku i informacje dotyczące napoju.

Cena: 1,00 zł

BUTELKA FALA 200 ML

BUTELKA FALA 200 ML
BUTELKA FALA 200 ML
Cena: 1,80 zł
szt.

GĄSIOR SZKLANY BALON 5 L Z WĄSKĄ SZYJKĄ

GĄSIOR SZKLANY BALON 5 L Z WĄSKĄ SZYJKĄ
GĄSIOR SZKLANY BALON 5 L Z WĄSKĄ SZYJKĄ

GĄSIOR, BALON NA WINO 5 LITRÓW W KOSZU

  Balon czy też Gąsior to najpopularniejszy sprzęt stosowany przy fermentacji wina we własnym domu. Produkt, który oferujemy posiada specjalny plastikowy kosz z uchwytami, który umożliwia przenoszenie nieporęcznego naczynia oraz chroni go przed stłuczeniem. Wąska szyjka ułatwia szczelne zamknięcie trunku. 

   Do balonu pasuje korek 41/37 lub tech 3

Cena: 29,00 zł
szt.

BUTELKA OZDOBNA IRIS 250 ML

BUTELKA OZDOBNA IRIS 250 ML
BUTELKA OZDOBNA IRIS 250 ML

BUTELKA IRIS 250 ML - NA NALEWKĘ, KONIAK, LIKIER, WINO

  Serwowanie dobrego alkoholu to sztuka, której należy się stosowna oprawa. Jeśli gustujesz w domowych nalewkach, likierach czy wódkach smakowych, nie możesz obejść się bez praktycznej butelki i efektownej karafki. Model Iris łączy cechy obu. Pojemność 250 ml jest odpowiednia do trunków, których degustacja zakłada raczej niewielkie dawki. Atestowane szkło dobrze zabezpieczy alkohol, a wzmocnione dno poprawia stabilność naczynia. Mimo opływowych kształtów, butelka nie jest zbyt gruba, zatem pewnie leży w dłoni i ułatwia rozlewanie trunku. Eleganckie żłobienia cieszą oko i potęgują dekoracyjny efekt naczynia. Jeśli do zatkania butelki użyjesz wygodnego korka grzybka, możesz raczyć się ulubionym trunkiem przez dłuższy czas, bez ryzyka, że napój zwietrzeje.

Cena: 3,60 zł
szt.

COOBRA 24 MEGA CLEAR 100 LITRÓW

COOBRA 24 MEGA CLEAR 100 LITRÓW
COOBRA 24 MEGA CLEAR 100 LITRÓW

ŚRODEK DO KLAROWANIA COOBRA MEGA CLEAR NA 100 LITRÓW

  Jeśli nie chcesz problemów z mętną zawiesiną MEGA CLEAR to jest produkt dla Ciebie. Jego aktywne składniki absorbują zawiesinę z Twojego trunku niezwykle skutecznie i szybko. Jedno opakowanie pozwala na skuteczne oczyszczenie 100 litrów cieczy do 48 godzin. Coobra Mega Clear jest łatwy i prosty w użyciu. Wypróbuj go już dziś!

Jak używać Coobra Mega Klar:

  • Po skończonej fermentacji, zlej ciecz znad osadu i starannie wymieszaj.
  • Dodaj saszetkę A i mieszaj intensywnie przez kilka minut.
  • Dwie godziny później dodaj saszetkę B i znów wymieszaj.
  • Całkowite wyklarowanie powinno nastąpić w ciągu 24-48 godzin.
Cena: 13,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl